МОТИВАЦІЙНА ВПРАВА
"Математичний віночок"
для використання на уроках математики
в початкових класах
Допоможе педагогам вирішити одну з найголовніших задач: підвищити ефективність процесу навчання. А саме:
- вправа урізноманітнить роботу на уроці математики;
- зацікавить ігровою формою;
- сприятиме позитивному ставленню до навчальної діяльності;
- формуватиме активну розумову та самостійну діяльність ;
- розвиває математичну компетентність та плекає українську ідентичність учнів;
- вмикає внутрішню мотивацію, що заснована на прагненні самого учня домогтися мети;
- допоможе учням удосконалити обчислювальні навички.
Обладнання: віночок, зображення дівчинки в українському костюмі і віночку, картки у вигляді різнокольорових квіточок з прикладами на додавання і віднімання.
- Чи вмієте ви плести віночки? - запитує вчитель. Після відповідей учнів, уточнює:
- Чи знаєте, що віночок - це елемент українського жіночого костюму? (звернути увагу дітей на зображення українського віночка на дівчинці в національному костюмі).
- Зараз ми з вами спробуємо зібрати квіти для віночка, але не звичайного, а - математичного. Та і квіточки у нас будуть математичні, бо на кожній з них є приклад на додавання чи віднімання. За сигналом, вам треба підійти до "квіткової галявини" ( до столика, на якому розкладені паперові квіточки з прикладами), обрати квіточку, обчислити приклад, написати результат на звороті квітки, потім залишити її у себе на парті і йти за новою. Важливо не тільки зібрати якнайбільше квіточок, але й правильно обчислити приклади. Будьте уважними!
Після того як учні забрали всі квіточки або закінчився запланований час на цю вправу, діти викладають квіточки по колу у віночок.
Якщо запланувати перевірку правильності обчислень, як наступний етап вправи, то її можна провести індивідуально з кожним учнем. Відмітити правильно обчислені приклади і дати додатковий час на корекційну роботу. Важливо порівнювати результати не з іншими учнями, а з особистими результатами кожного індивідуально, щоб створити ситуацію успіху. Оцінити зусилля, якщо вони навіть не дали позитивного результату. З'ясувати утруднення і помилки, дати рекомендації щодо поліпшення результатів.